Jaké druhy roušek nás mohou ochránit před covid-19

Roušky jsou v současné době velmi často skloňované téma. Vždyť každou chvíli vychází nová vládní nařízení spojená s pandemií koronaviru, která více či méně ovlivňují jejich nošení ve vnitřních či venkovních prostorách. Díky covidu-19 se staly roušky součástí každodenního života lidí po celém světě.

Druhy roušek na trhu

Na trhu dnes můžeme najít tři typy roušek. Konkrétně se jedná o:

Látkové roušky

Tyto roušky se nejvíce nosily zejména v začátcích pandemie zejména proto, že byl nedostatek roušek jednorázových. Látkové roušky si můžete vyrobit doma sami, nebo si je zakoupit třeba na internetu. Je možné je nosit opakovaně, nicméně je potřeba je vždy po použití vyprat a vyžehlit. Nevýhodou těchto roušek je, že se pod nimi může nositeli špatně dýchat. Nejsou také určené k ochraně uživatele, ale spíše k ochraně jeho okolí.

Jednorázové roušky

V současné době už naštěstí netrpíme nedostatkem těchto roušek. Jejich výhodou oproti rouškám látkovým je, že se pod nimi mnohem lépe dýchá. Nedoporučuje se však opakované použití jedné roušky jak z hygienických tak ze zdravotních důvodů. Tyto roušky najdete ve všech lékárnách nebo také na internetu. Českým výrobcem roušek je např. PARTA Medica.

Nano roušky

Jedná se o novinku mezi rouškami. Největším rozdílem oproti ostatním rouškám spočívá v tom, že obsahují nano vlákna. Díky nim se může účinnost nano roušek dostat až k 99,9%. Na internetu lze objednat nano roušky jednorázové i ty pro opakované použití, které je potřeba pravidelně dezinfikovat pomocí speciálních desinfekcí, které je však možné použít i na respirátory a další ochranné pomůcky.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4