Trénujte společně s prarodiči paměť s pomůckami pro seniory

  • Petra Slezáková
  • Myšlení

Starší lidé jsou více náchylní k různým onemocněním, které mohou negativně ovlivňovat jejich paměť. Pokud tedy máte rodiče nebo prarodiče v důchodovém věku, neváhejte s nimi praktikovat aktivizační činnosti a pořídit jim pomůcky pro seniory, díky kterým budou moct trénovat své paměťové i fyzické funkce a usnadnit jim tak postupem času zvládání každodenních činností.

 

 

Deskové hry jsou zábavné pomůcky pro seniory

Výborným způsobem, jak se se svými rodinnými příslušníky pobavit a zároveň si s nimi potrénovat a zahřát mozkové buňky, jsou deskové hry vhodné i pro starší účastníky, kteří již tak dobře nevidí nebo je pro ně obtížné udržet malinké předměty. Takovéto hry pro seniory jsou často v podobném provedení jako ty klasické a liší se pouze větším zpracováním hracích kostek a figurek. Zahrát si tak můžete i se staršími členy rodiny oblíbené Člověče nezlob se, obří piškvorky, šachy nebo dámu, domino, ale i spoustu vědomostních her na trénink paměti pro seniory.


Tvořivé pomůcky pro seniory

Pro kreativní duše, které nikdy nestárnou, jsou tvořivé činnosti velmi zábavnou a variabilní formou pomůcek pro seniory. Ať už se jedná o ruční práce, jako je pletení, vyšívání, nebo tvoření a vyrábění, všechny tyto tvůrčí činnosti napomáhají nejen ke kreativnímu myšlení, ale také ke zlepšování pohybové činnosti. Velmi oblíbeným koníčkem je u důchodců například navlékání a tvoření okrasných ozdob z korálků, malování obrazů a zdatní jedinci se nebojí ani pletení či tkaní z vlny, které si mohou vyzkoušet i na malém osobním tkalcovském stavu.


Hlavolamy jsou chytré pomůcky pro seniory

Na procvičování logického přemýšlení a paměti jsou skvělou pomůckou pro seniory různé hlavolamy, u kterých je vždy potřeba soustředěně uvažovat a dojít tak ke správnému řešení. Pořídit lze klasické dřevěné hlavolamy nebo hmatové kostky, u kterých je potřeba všechny části správně poskládat do určitého obrazce. Výhodou těchto hlavolamů je, že si můžete vybrat hned z několika úrovní obtížností a budete si tak moc vybrat takové, které budou vhodné odpovídajícím schopnostem.


Omalovánky jako aktivizační pomůcka pro seniory

Říká se, že s trpělivostí nejdále dojdeš a proto není na škodu na ní ani v pokročilém věku pracovat a zlepšovat své motorické schopnosti. Z těchto pomůcek pro rozvoj jemné motoriky vám postačí například i různé omalovánky. Dnes je již na výběr z mnoha motivů a omalovánek, které jsou vhodné pro všechny generace. Pro vaše rodiče či prarodiče můžete pořídit například nějaké s motivy starodávných tradic a rituálů, s ornamenty, květinami nebo je s obrázky tropických ostrovů obklopených oceánem pošlete na krátký výlet fantazií.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4