Bez jakých nástrojů se neobejde žádný stomatolog?

stomatologické nástroje

Ve stomatologických ordinacích se používají různé nástroje. Pravděpodobně jste si už všimli, že při běžné preventivní prohlídce stomatolog využívá zubní zrcátko, zubní pinzetu i zubní sondu. V následujících řádcích vám o jednotlivých pomůckách prozradíme více informací. Stomatologické nástroje mají specifické vlastnosti.

Zubní zrcátko je charakteristické kruhovým tvarem a držadlem. Za pomocí něho je stomatolog schopen zhlédnout i zuby, které nejsou přímým pohledem viditelné. Dále se stomatolog neobejde bez zubní sondy, kterou můžete znát i pod názvem pátradlo. Slouží k vyšetření povrchu zubu, zda na něm nejsou zubní kazy či zubní kamen. Se zubní pinzetou je pak vhodná při manipulaci s drobnými předměty v dutině ústní.

Preparační a ruční nástroje

Často stomatologové provádí preparaci zubu, tedy vrtání, přičemž k danému účelu se používají ruční a rotační nástroje. Vedle rotačních nástrojů ještě stomatolog potřebuje ruční preparační nástroje. Přestože je jejich používání zdlouhavé, stále se najdou zubaři, které je oceňují.

Kde koupit stomatologické nástroje?

Pokud jste se rozhodli, že si otevřete vlastní soukromou ordinaci, bez vybavení se rozhodně neobejdete. V takovém případě se zřejmě zajímáte o více než jen zubní zrcátko či sondu. Dominujícím prvkem vaší ordinace se stane stomatologická souprava, jejíž součástí jsou anatomicky tvarované křeslo, displej a pětibodové LED světlo. Pacienta si tak dostatečně osvítíte, ať už provádíte jakýkoliv zákrok.

Objednejte si dále instrumenty a přístroje pro stomatologická ošetření, jako jsou turbínky, hlavičky, mikromotory, intraorální kamery a další technologické pomůcky. Kompletní vybavení vám nabídne odborník SPECIAL CARE, jenž se specializuje na značky KaVo, Gendex, Leica, Orascoptic a Kerr Endodontics.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4