Kotvičník zemní a jeho blahodárné účinky na lidský organismus

kotvičník zemní

Když se řekne kotvičník zemní, zřejmě si jako první představíte přírodní viagru, přitom bylinka má mnohem více léčivých účinků. Kotvičník zemní se po staletí používá nejen na podporu mužství, ale také zlepšuje kardiovaskulární systém a v neposlední řadě ovlivňuje hladinu testosteronu. V následujících řádcích si kotvičník představíme trochu podrobněji.

Zlepšuje kardiovaskulární systém

Ze studie, která pochází z roku 2000, vyplývá, že kotvičník dokáže snížit vysoký krevní tlak, zlepšit srdeční tep a také upravit hladinu cholesterolu. Jestliže tedy máte problémy s těmito věcmi, případně trpíte chudokrevností a špatným prokrvováním, ale nechcete brát chemické léky, klidně můžete jako první vyzkoušet kotvičník zemní. Překvapí vás jeho blahodárné účinky a neskutečná síla.

Ovlivňuje hladinu testosteronu

Kotvičník zemní používají také sportovci, kulturisté a muži s nízkou hladinou testosteronu. V těchto řádcích sice nenajdou rady ženy, ale spíše muži, protože testosteron je mužský pohlavní hormon, jenž slouží k tvorbě svalů, zvýšení síly a výdrže a podobně.

Zvyšuje sexuální libido

Bylinka je však proslulá především kvůli tomu, že zvyšuje sexuální chtíč. Používají ho však nejen muži, ale také mnohé ženy, které ztratily například po porodu chuť na intimní chvilky a postelové hrátky. Uvádí se, že kromě zvýšení sexuální aktivity by měl kotvičník napomáhat tvorbě spermií a vajíček.

Prováděly se i studie, aby se prokázalo, zda má kotvičník zemní vskutku takový účinek na sexuální život, jak se o něm traduje. Třeba taková studie z roku 2012 sledovala 63 mužů ve věku 21 až 50 let s nízkým počtem spermií. Po dvouměsíčním užívání kotvičníku byla zaznamenána lepší kvalita erekce a vyšší frekvence pohlavního styku. Stejně tak zmizel pocit slabosti a únavy.

Kotvičník se nedoporučuje, pokud

  • máte méně než 18 let,
  • jste těhotnou či kojící ženou,
  • užíváte léky na srdce a krevní tlak,
  • máte zvětšenou prostatu.
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4